تهران- خ سعدی جنوبی- کوچه ترابی گودرزی – ساختمان عزیزی – ط2-پ201 تلفن:89 85 93 33 ۰21

Delta-PLC.jpg

نمایندگی فروش انواع پی ال سی دلتا (Delta PLC) در تهران، پس از انتخاب محصول مورد نظر با شماره تلفن: 89 85 93 33 ۰21 تماس بگیرید تا ترتیب خرید فوری و ارسال کالا داده شود.

 پی ال سی دلتا چیست؟

پی ال سی دلتا  یک سیستم کنترل کننده منطقی قابل برنامه ریزی الکترونیکی است که عملکرد آن بسیار مهم است. به عبارت دیگر (Delta PLC) یک دستگاه الکترونیکی است که از یک حافظه قابل برنامه ریزی برای ذخیره دستورالعملها و توابع پیاده سازی به منظور کنترل ماشین آلات و روند آنها استفاده میکند. با استفاده از این محصول پروسه های ذخیره‌سازی آسان، اصول توسعه مفید و عملکردهای کنترل ترتیبی/موقعیتی، شمارش زمان‌دار و همچنین کنترل ورودی/خروجی به صورت وسیعی در حوزه کنترل اتوماسیون صنعتی تحقق می پیوندد.

امروزه  PLC دلتا مورد اقبال بسیاری از کارشناسان صنایع مختلف که هریک به نوعی با اتوماسیون سازی سروکار دارند قرار گرفته است.

هر (PLC) یا کنترل کننده ی منطقی قابل برنامه ریزی، یک سیستم کنترل با استفاده از عملیات و ادوات الکترونیکی است. می توان آن را به یک مینی کامپیوتر تشبیه کرد. در واقع این کامپیوتر کوچک، مغز متفکر برخی سیستمها به منظور اداره آنها به شمار می رود.

پی ال سی های دلتا یکی از اصلی ترین قطعات در اتوماسیون سازی می باشند که  دامونتک  علاوه بر فروش مستقیم و بی واسطه ، تخصص ویژه ای نیز در نصب و راه اندازی آنها دارد. به طور کلی هرجایی که قرار باشد از اتوماسیون در سیستم استفاده شود پای پی ال سی دلتا در میان است چرا که عملکرد بی نظیری دارد. آمارها نشان می دهد که این محصول در اتوماسیون سازی صنایع مختلف از جمله نفت، گاز و پتروشیمی، تولید انوع لاستیک و صنایع غذایی بر همین مبنا استوار است.

پی ال سی دلتا (Delta PLC)

 به هرحال در حال حاضر PLC دلتا یکی از اجزای اصلی قابل اطمینان و مهم در اتوماسیون صنعتی به شمار می رود.

مزایای استفاده از پی سی دلتا

اگر مایلید بدانید استفاده از پی ال سی های دلتا به طور کلی چه مزایایی دارد توصیه می کنیم به این پادکست گوش کنید. در این فایل صوتی سعی کردیم به بهترین شکلی این موارد را ذکر کنیم.

 انواع پی ال سی دلتا

به طور کلی پی ال سی های دلتا در سه دسته ی استاندارد ( سری DVP )، متوسط ( سری AS ) و پیشرفته ( سری AH ) طراحی و تولید شده اند. هریک از این دسته ها ، دارای مدلهای متنوع و مختلفی است که ویژگیهای خاص خود را دارند. در این میان، مدلهایی همچون AH500 و برخی مدلهای AS و DVP به دلیل عملکردشان از محبوبیت بیشتری برخوردارند. در ادامه برای روشنتر شدن این مطلب به بررسی دقیقتر این سه دسته می پردازیم.

 PLC های پیشرفته دلتا سری AH

یکی از شناخته شده ترین مدل های PLC برای استفاده در برنامه های سطح بالا و پیشرفته، پی ال سی های سری AH دلتا می باشد. این نوع PLC ، از بلوک های متنوع کارکرد یا  همان FB بهره می برد و نرم افزار آن نیز یکدست و دارای کارایی عالی است. انعطاف پذیری این مدل در مقایسه با مدلهای دیگر افزایش قابل توجهی دارد. مناسب بودن قیمت این نوع پی ال سی نیز در محبوبیت آن تاثیر به سزایی دارد. در بین محصولات ما تاکنون از این نوع پی ال سی استقبال خاصی صورت گرفته است.

سری AH  پی ال سی‌های دلتا دارای خصیصه ی بسیار مهمی است که hot-swap نام دارد. چنانچه در ماژول‌های ورودی/ خروجی خطایی رخ دهد، این ویژگی سبب می شود بدون اینکه فعالیت پی ال سی متوقف شود، ماژول معیوب تعویض شده و ماژول جدید جایگزین آن گردد. علاوه بر این بارزترین ویژگی‌های پی ال سی‌های مدل AH را می توان به این شرح ذکر نمود :

  •  نرم افزارهای یکپارچه دارد.
  •  Function Block های متنوع.
  •  ماژول های توسعه دهنده ی بیشتر.
  •  دارای توابع پیشرفته تر است.
  •  کنترل پروژه هایی که چند محور حرکتی دارند.

 پی ال سی های دلتا سری AS

 این سری از محصولات دلتا  که در دسته ی  متوسط قراردارند بر اساس عملکرد مطلوبی که ارائه کرده اند به محبوبیت رسیده اند. چند منظوره بودن کارایی و راندمان بالای این نوع PLC ها باعث شده تا در صنایع گوناگون به کاربرده شوند. نا گفته نماند که محبوبیت و کارایی زیاد این مدل بر آمار مصرف آنها افزوده است. PLC سری AS بیشتر برای دستگاههایی که اتوماتیک و خودکار هستند مناسب می باشد . برای نمونه می توان صنعت چاپ و بسته بندی، صنعت نساجی و تولید اسباب بازی را ازجمله صنایعی دانست که از این نوع پی ال سی زیاد استفاده می کنند.

پی ال سی دلتا سری AS

 مهمترین ویژگیهای سری AS  به این شرح است:

– پشتیبانی از 32 ماژول داخلی

– پشتیبانی از 1024 ورودی و خروجی

– بهره مندی از پردازنده های 32 بیتی با تکنولوژی SOC (System on Chip)  که می تواند به افزایش سرعت اجرا تا 40K Step/Ms منجر شود.

– قابلیت کنترل تا 8 محور حرکتی  از طریق شبکه CAN open

– قابلیت تحت کنترل درآوردن تا حداکثر 6 محور از طریق کنترل پالس

PLC های استاندارد دلتا سری DVP

آمارها نشان می دهد پرکاربردترین مدل پی ال سی های تولید شده توسط کمپانی دلتا همین سری  DVP می باشد. پایداری قابل توجه، عملکرد بی نظیر و اطمینان بخش از مهمترین ویژگیهای سری DVP به شمار می رود. استفاده از این مدل پی ال سی در سیستمهای اتوماسیون متوسط و معمولی بیشتر رواج دارد و از سرعت زیادی برخوردار است. این مدل خود دارای تقسیمات کلی استاندارد، اسلیم و کنترل حرکت هستند که هردسته درجای خود بسیار با اهمیت است.

سری DVP از PLC های دلتا به چهار دسته ی DVP-S ،DVP-E ،DVP-MC ،DVP-PM  تقسیم می شوند.

از نظر مقایسه ی قیمت دو دسته ی DVP-S ،DVP-E ارزانتر از دو دسته ی دیگر یعنی DVP-MC ،DVP-PM می باشند.

برای مشاهده مشخصات دقیقتر و قیمت پی ال سی دلتا مدل DVP14SS211R کلیک کنید.

برای استفاده در پروژه های نسبتا سبک تر دو دسته ی (DVP-S ،DVP-E) مناسب می باشند درحالیکه برای استفاده در پروژه های نسبتا سنگین دسته ها ی DVP-MC ،DVP-PM مناسبند.

 

پی ال سی دلتا سری DVP

ویژگی‌های مهم پی ال سی های دلتا سری DVP عبارتند از:

– افزایش سرعت CPU در پردازش دستورالعمل‌ها و پاسخ به کارت‌های چند منظوره.

– پشتیبانی از پروتکل‌های مختلف از جمله مدباس.

– قابلیت اتصال به درایورهای موتور AC ، HMI ، سروو و همچنین کنترل کننده دما.

– مقرون به صرفه بودن.

نرم افزارهای برنامه نویسی  PLC های دلتا

نرم افزارهای برنامه نویسی پی ال سی های دلتا WPLsoft و ISPsoft می باشند که از قابلیتهای منحصر به فردی برخوردارند. این نرم افزارها را می توان از وب سایت شرکت دلتا به آدرس (www.deltaww.com) به طور رایگان دانلود نمود.

نرم افزار ISPSoft جدیدترین ابزار توسعه برنامه برای کنترل کننده های منطقی قابل برنامه ریزی دلتا (PLC) به شمار می رود. این نرم افزار با استاندارد IEC 61131-3 به منظور یکپارچه سازی چندین کار برای مدیریت پروژه مطابقت دارد. از قابلیتهای این نرم افزار، امکان تعریف بلوکهای عملگری (Funtion Block) و پشتیبانی از زبانهای  ST، IL، FBD، SFC، LADDER می باشد.

برخی امکانات و قابلیتهای این نرم افزارها به شرح زیر است:

1- اصلاح برنامه در حالت آنلاین

2- تغییر مقدار رجیسترهای حافظه PLC.

3- تست و مانیتورکردن برنامه در حالت شبیه ساز بدون نیاز به PLC.

4- زبان برنامه نویسی LADDER.

5- پشتیبانی از دیگر زبانهای فوق الاشاره

هفت شاخص مهم در انتخاب پی ال سی

1-تعداد ورودیها

2-تعداد خروجیها

3-تعداد فلگها

4-تعداد شمارنده ها و تایمرها

5-نوع فلگ و تایمر

6-اندازه حافظه

7-سرعت اجرای برنامه

باتوجه به این هفت شاخص اصلی و با اندکی تأمل در مدلهای مختلف پی ال سی های تولید شده در کمپانی دلتا به راحتی متوجه مزیت های چشمگیر آنها نسبت به برندهای دیگر می شویم.

فروش مستقیم پی ال سی دلتا

واحد فروش گروه صنعتی دامونتک با بهره مندی از کارشناسان کارآزموده و حرفه ای اقدام به فروش مستقیم و بی واسطه انواع پی ال سی های دلتا نموده است.

شما عزیزان می توانید برای خرید مطمئن انواع پی ال سی های دلتا و مشورت با کارشناسان با واحد فروش تماس حاصل فرمائید. قطعا  PLC دلتا مورد نظر خودرا به صورت اورجینال و با بهترین قیمت خرید می کنید.
ما به شما اطمینان می دهیم که هروقت قصد خرید یکی دیگر از محصولات دلتا را داشته باشید مجددا سراغ ما خواهید آمد!

دسته بندی :

اتوماسیون

تاریخ :

آوریل 2, 2022

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

*