تهران- خ سعدی جنوبی- کوچه ترابی گودرزی – ساختمان عزیزی – ط2-پ201 تلفن:89 85 93 33 ۰21

electronic-timer.jpg

معرفی تایمر صنعتی

تایمر صنعتی به عنوان یکی از مهمترین تجهیزات برق صنعتی به شمار می رود و از پرکاربردترین لوازم مربوط به مدارفرمان در تابلو برق می باشد. در حال حاضر این نوع محصول نقش موثری در کیفیّت خدمات رسانی در عرصه ی صنعت برق به عهده دارد. درواقع کنترل مدار برای مدت زمان مشخصی وظیفه ی تایمر هاست. وسایل فرمان دهنده مدارهای کنترل اتوماتیک ، تایمرها یا رله های زمانی می باشند.

اجزای سازنده یک تایمر، تعدادی سویچ یا کلید و تعدادی رله صنعتی یا تیغ میباشد. این اجزا درحالت معمولی و عادی توانایی باز و بسته شدن را دارند.

نام گذاری تایمرها براساس روش زمان سنجی آنها صورت می گیرد. برهمین اساس می توان تایمر تاخیر در قطع ، تایمر تاخیر در وصل، تایمر ستاره مثلث، مولتی رنج، استارت مجدد، پالس و مولتی فانکشن را به عنوان مهمترین تایمرهای صنعتی ذکر نمود.

طرز کار تایمر صنعتی

بعد از اتصال ولتاژ تغذیه دستگاه می تواند رله ها را با تأخیرهای زمانی مشخصی و یا حتّی به سرعت و درهمان لحظه قطع یا وصل کند. به دلیل اهمیت صرفه جویی و بهینه سازی مصرف انرژی استفاده از تایمر بسیار شیوع پیدا کرده است. این امر در روزگار امروزی و اهمیّت انرژی ونوع مصرف آن بسیارضروری است.

بر اساس چگونگی قطع و وصل خروجی ها و نوع تأخیر ، تایمرها گونه های مختلفی دارند. می توان برخی از آنها را به شرح زیر برشمرد.

انواع تایمرهای صنعتی :

تایمرها در انواع مختلفی به تولید انبوه می رسند که تمامی آنها در صنعت برق کاربرد فراوان دارد. از این جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود.

1- تایمر الکترومکانیکی یا موتوری

2- تایمر الکترونیکی

3- تایمر بی متال یا حرارتی

4- تایمر نیوماتیکی ( با فشارهوا )

5- تایمر هیدرولیکی

دسته بندی :

لوازم برق صنعتی

تاریخ :

فوریه 9, 2019

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

*