تهران- خ سعدی جنوبی- کوچه ترابی گودرزی – ساختمان عزیزی – ط2-پ201 تلفن:89 85 93 33 ۰21

PIC_0157.jpg

اچ ام آی دلتا، روال کار و برخی ویژگیهای آن

اچ ام آی دلتا (DELTA HMI) چیست؟

اچ ام آی دلتا یکی از پرکاربردترین و محبوبترین HMI ها در صنعت اتوماسیون به شمار می رود. کارشناسان این حوزه معتقدند هرچقدر استفاده از اچ ام آی دلتا بیشتر شود نشانه ی پیشرفت تعاملات در صنعت اتوماسیون است. در بررسی اچ ام آی برند دلتا متوجه می شویم که در واقع بر دو نوع لمسی و متنی به تولید می رسند. در اینجا ما به توصیف پنل لمسی می پردازیم. لازم است تا از اساس با اچ ام آی ها و روال کار آنها آشنایی پیدا کنیم .

اچ ام آی (HMI) مخفف عبارت Human Interface Machine به معنی رابط بین انسان و ماشین میباشد. درحقیقت هرنمایشگر الکترونیک که امکان تعامل بین کاربر و دستگاههای اتوماسیون را برقرار می کند HMI نامیده می شود.

امروزه لزوم تعامل بیشتر انسانها با ماشین آلات منجر به افزایش کاربرد اچ ام آی ها شده است. دستگاههای خودپرداز، کیوسک های سلف سرویسها و منوهای انتخاب واحد دروس دانشگاهها همگی برای ارتباط با کاربر و انجام وظایف بدون استفاده از متصدی  تعبیه شده اند.

یک HMI قادر است بهره وری را با ارائه یک نمایشگر متمرکز از فرآیند کنترل که بسیار کاربرپسند نیز می باشد افزایش دهد. HMI را می توان یک مانیتور LCD برنامه پذیر و قابل تنظیم تلقی کرد. دنبال کردن فرآیندها به ترتیب یا مونیتور کردن ورودی و خروجی دستگاههای صنعتی را می توان دونمونه از اشکال تنظیماتی که به وسیله اچ ام آی انجام می گیرد ذکر کرد.

روال کار اچ ام آی ها به این صورت است که اطلاعات فرآیند مورد نظر را طبق یک برنامه در اختیار کاربر قرارمی دهند. در خطوط تولید این امکان وجود دارد که فرآیندهای خارج از یک واحد پردازش مرکزی یا همان (cpu) را با HMI مورد نظارت و کنترل قرارداد.

برخی ویژگیها

اچ ام آی دلتا (Delta HMI) به منظور ارتباط سریع و کنترل آسان طیف متنوعی از ماشین ها و سیستم ها، پورتهای ارتباطی مختلفی را فراهم می کند.صفحه نمایش رنگی لمسی، ورود گرافیکی انواع پارامترها و روش های گوناگون برای نمایش داده های متغیر مانند المان های هشدار و نمودارهای روند از جمله ویژگیهای محصولات HMI دلتا می باشد.

وضوح بالا در LCD، عملکرد عالی و نظارت و کنترل کارامد را در زمان حقیقی رقم می زند. نرم افزار ویرایش کاربرپسند، کمک میکند تامخاطبان بتوانند درسریعترین زمان ممکن آیکونهای گرافیکی دارای قابلیت هدایت آسان بسازند. همچنین تنظیمات زمان بندی و برنامه نویسی عملیات های متوالی منجر به بالابردن انعطاف پذیری می شوند و زمان توسعه را کوتاهتر می کند.

تمام اینها به توسعه سریع سیستم می انجامد و سیم کشی و نصب را ساده می کند و در هزینه های عملیاتی صرفه جویی می کند و به هرچه بهترشدن راندمان سیستم کمک می کند.

اچ ام آی سری DOP_100 دلتا

این نوع اچ ام آی دلتا، دارای پردازنده ی جدید و پرسرعت cortex_8 است. صفحه نمایش آن نیز LCD 65535 است که از روشنایی و کنتراست بسیار بالایی برخوردار است. اچ ام آی سری DOP_100 دارای چندین عملکرد شبکه ازجمله FTPو VNCو Email است تا نیازهای مشتری برای برنامه های ابری و تولید هوشمند را برآورده کند.

اچ ام آی دلتا سری داپ100

اچ ام آی پیشرفته چیست؟

این نوع اچ ام آی از یک قاب باریک و صفحه نمایش پهن بهره می برد. تعدادپورتهای com و Ethernrt  آن نیز بیشتر از یک پورت می باشد. اچ ام آی پیشرفته باداشتن یک تابع ورودی چند زبانه قادر است عملکرد بسیار راحتی را برای مخاطبان جهانی فراهم کند.

 

دسته بندی :

اتوماسیون

تاریخ :

فروردین 12, 1401

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

*